Europejski Dzień Logopedy w Szkole

Utworzono dnia 07.03.2019

Na początku marca w naszej Szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W środę, 06.03.2019 r. w klasach I-II zostały przeprowadzone zajęcia logopedyczne. Ich celem było usprawnianie narządów mowy, utrwalanie artykulacji głosek szeregu szumiącego, rozwijanie słuchu fonematycznego, wzbogacanie zasobu słownictwa, a także stymulowanie pamięci.

W czwartek, 7 marca br. przeprowadzony został Szkolny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Poskramiacze trudnych głosek”. Przystąpiło do niego dwanaścioro dzieci z klas I-II. Zadaniem uczestników była recytacja wybranego przez siebie wiersza nasyconego głoskami szumiącymi. Decyzją Komisji Konkursowej, w składzie: p. Monika Jangas, p. Violetta Pałat i p. Karolina Szmyt, I miejsce zajęła Joanna Fleischer. Tuż za nią uplasowała się Zofia Mrotek. Oliwia Szcześniak zdobyła III, natomiast Maja Sztukowska IV miejsce.

Tego dnia odbył się również Turniej „Logopedyczne zabawy przyjemne i pożyteczne”. W jego trakcie przeprowadzono konkurencje, podczas których podzieleni na drużyny uczniowie m.in. rozwiązywali łamigłówki logopedyczne, dmuchali piłeczki do bramek. Zwycięzcą Turnieju okazała się drużyna Żuczki, w skład której wchodzili: Miłosz Bergandy, Julia Bogusławska, Oliwia Kwiasowska i Maja Sztukowska.

W czwartek miało miejsce także rozstrzygnięcie adresowanego do dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną Szkolnego Konkursu Plastyczno-Logopedycznego „W świecie przyrody”. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne ilustrujące elementy świata przyrody, które zawierają w swej nazwie aktualnie ćwiczone na zajęciach głoski. W kategorii klas I-V Jury w składzie: p. Lidia Jarosik, p. Ewa Cecylia Robaczyk oraz p. Karolina Szmyt przyznało I miejsce pierwszoklasistce Antoninie Wawrzyniak oraz II miejsce Marcelowi Grzelakowi z kl. V.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za zaangażowanie, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

K. Sz.

Europejski Dzień Logopedy w Szkole