Działalność Samorządu Uczniowskiego to podstawa rozwoju naszej szkoły.

Cele Samorządu Uczniowskiego:

- reprezentowanie ogółu uczniów,

- działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw,

- uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły,

- rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę,

- kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów,

- dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

W roku szkolnym 2023/2024

w skład szkolnego Samorządu Uczniowskiego

wchodzą:

Przewodnicząca:

ROZALIA WOJCIECHOWSKA       KL. VI

Zastępca przewodniczącej:

WIKTORIA WALCZAK   KL. VI

Członkowie:

WIKTORIA CHMIELEWSKA       KL. VI

MAJA OLEKSY     KL.VI

LENA ROMANOWSKA     KL. VI

ALEKSANDRA SZEWCZYK  KL. VII

NADIA ZMYŚLONA        KL. VI

Opiekunowie:
                                                                  Pani  Anna Klimek
                                                                  Pani  Lucyna Kryszczak

Samorząd Uczniowski w naszej szkole inicjuje i organizuje wiele akcji, imprez szkolnych i lokalnych, wynikających z przygotowanego planu pracy samorządu, aktywnie włącza się w organizację akcji wewnątrzszkolnych i pozaszkolnych. Wiele z nich jest już stałym elementem działalności, inne wynikają z aktywności twórczej uczniów, potrzeb społeczności lokalnej, organizacji i instytucji, które z nami współpracują. Samorząd Uczniowski zajmuje stanowisko w niektórych sprawach uczniowskich, gdzie podjęcie decyzji przez Dyrektora lub Radę Pedagogiczną jest ustawowo związane z zasięgnięciem opinii tego organu. Samorząd w porozumieniu z dyrektorem szkoły może podejmować działania z zakresu wolontariatu.

Każdego roku Samorząd Uczniowski organizuje: Dzień Chłopca, Dzień Edukacji Narodowej, Andrzejki, Walentynki, Szkolny Dzień Talentów i Dzień Wiosny. Ponadto organizujemy konkursy jesienne, bożonarodzeniowe i wielkanocne. Mimo, że imprezy te przygotowujemy corocznie, to za każdym razem mają one inny charakter. Inspirujemy i przeprowadzamy akcje mające na celu niesienie pomocy potrzebującym dzieciom i zwierzętom. Udało się nam rozweselić niejedno dziecięce serduszko i nakarmić niejednego pieska.

Zawsze pamiętamy o swoich nauczycielach, którzy potrafią bawić się razem z nami. Rozumiemy również to, że w szkole wszyscy muszą przestrzegać określonych zasad postępowania. Podejmujemy różnorodne akcje, dzięki którym uczniowie lepiej rozumieją wartość wspólnej pracy i odpowiedzialności za własne działania. Uważamy, że rzeczą ważną i potrzebną w szkole jest dyscyplina i dobra organizacja. Właśnie tak staramy się pracować.