Działalność Samorządu Uczniowskiego to podstawa rozwoju naszej szkoły.

Corocznie z grona uczniów klas IV, V, VI i VII wybieramy "Siedmiu Wspaniałych", którzy reprezentują społeczność uczniowską. Co roku wybieramy też naszego opiekuna. Od lat była nim pani mgr Ewa Łęgowska. W roku szkolnym 2017/2018 Rada Samorządu Uczniowskiego na swojego opiekuna wybrała panią mgr Lucynę Kryszczak.

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2018/2019:

Patrycja Plewińska, kl. VII – przewodnicząca

Aleksandra Kot, kl. VIII - zastępca przewodniczącej

Członkowie:

Dominika Bluz, kl. IV

Lena Ciechanowska, kl. V

Maria Czuk, kl. IV

Wiktoria Łęcka, kl. IV

Nikola Szymoniak, kl. V.

Jesteśmy organizatorami wielu ciekawych konkursów, zabaw i szkolnych imprez. Staramy się czynić wszystko, by życie uczniów w szkolnych murach było ciekawe i przyjemne. Przygotowywane przez nas konkursy mają zwolenników wśród uczniów, jaki i dorosłych. Sami wypracowujemy środki na zakup nagród rzeczowych i upominków.

Do najciekawszych imprez szkolnych organizowanych lub współorganizowanych przez Samorząd Uczniowski należą: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Chłopca, Andrzejki, Walentynki, Szkolny Dzień Talentów, Dzień Wiosny. Ponadto, organizujemy konkursy jesienne, bożonarodzeniowe i wielkanocne. Mimo, że imprezy te przygotowujemy corocznie, to za każdym razem mają one inny charakter. Inspirujemy i przeprowadzamy akcje mające na celu niesienie pomocy potrzebującym dzieciom i zwierzętom. Udało się nam rozweselić niejedno dziecięce serduszko i nakarmić nie jednego pieska.

Zawsze pamiętamy też o swoich nauczycielach. Nasi nauczyciele chcą i potrafią bawić się razem z nami. Rozumiemy również to, że w szkole wszyscy muszą przestrzegać określonych zasad postępowania. Podejmujemy różnorodne akcje, dzięki którym uczniowie lepiej rozumieją wartość wspólnej pracy i odpowiedzialności za własne działania. Uważamy, że rzeczą ważną i potrzebną w szkole jest dyscyplina i dobra organizacja. Właśnie tak staramy się pracować.