XVII Konkurs Przyrodniczy Gminy Ostrów Wielkopolski za nami!

Utworzono dnia 18.04.2024

Umiejętności, wiedza i zainteresowanie biologią skłoniły dziewiętnaścioro uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski do zmierzenia się z zestawem zadań przygotowanym na XVII Konkurs Przyrodniczy Gminy Ostrów Wielkopolski pod hasłem „Od komórki do organizmu”.

Konkurs został przeprowadzony 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku pod honorowym patronatem wójta gminy Ostrów Wielkopolski pana Piotra Kuroszczyka. Organizacją zajęła się pani Marzena Pabiszczak, nauczycielka biologii i chemii naszej szkoły. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie z dziesięciu szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Daniszynie, Szkoły Podstawowej im. Ignacego Ulatowskiego w Gorzycach Wielkich, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lamkach, Szkoły Podstawowej w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego, Szkoły Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce, Szkoły Podstawowej im. Józefa Lipskiego w Szczurach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słaborowicach, Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Korcza w Topoli Małej, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wysocku Wielkim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice szóstej klasy: Wiktoria Walczak i Nadia Zmyślona.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała pani dyrektor Iwona Tomalak. W powitalnych słowach podkreśliła, że już sam udział w tym przedsięwzięciu jest dla każdego uczestnika wielką wygraną.

Po rozwiązaniu zadań testowych uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na poczęstunek. Był też czas na rozmowy i integrację podczas gier stolikowych. Z kolei przed przedstawieniem wyników konkursu wszyscy obecni mogli wysłuchać niezwykłego utworu z ekologicznym przesłaniem pt. „Świat w naszych rękach” w wykonaniu uczennicy klasy pierwszej Mai Franc. Towarzyszyli jej uczniowie trzeciej klasy, którzy zaprezentowali dwa skoczne i wesołe utwory taneczne.

Ogłoszenia wyników konkursu dokonała dyrektor Iwona Tomalak w towarzystwie zaproszonych gości: wójta gminy Ostrów Wielkopolski pana Piotra Kuroszczyka, radnego gminy pana Ryszarda Ryfy, kierownika referatu oświaty i polityki społecznej naszej gminy pani Anety Kasprzak oraz nauczycielki tutejszej szkoły, pani Marzeny Pabiszczak.

Wyniki XVII Konkursu Przyrodniczego Gminy Ostrów Wielkopolski prezentują się następująco:

I miejsce Franciszek Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Ulatowskiego w Gorzycach Wielkich,

II miejsce Sara Szypuła – Szkoła Podstawowa w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego,

III miejsce Hubert Saczuk – Szkoła Podstawowa w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego,

wyróżnienie Wiktor Wróblewski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach,

wyróżnienie Piotr Kopras - Szkoła Podstawowa im. Ignacego Ulatowskiego w Gorzycach Wielkich.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Podziękowania odebrali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do udziału w tym wydarzeniu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy z zakresu biologii. Zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu.

Szczególne podziękowania kierujemy do tegorocznych sponsorów przedsięwzięcia: wójta gminy Ostrów Wielkopolski, firmy Tasomix oraz wydawnictw pedagogicznych: WSiP i MAC.

IT

XVII Konkurs Przyrodniczy Gminy Ostrów Wielkopolski za nami!

Utworzono dnia 18.04.2024, 17:15