Świetlica

Codziennie w godzinach od 7.00 do 16.00 organizowane są zajęcia w świetlicy szkolnej. Prowadzone są one w naszej szkole już od kilkunastu lat. Rokrocznie cieszą się one co raz większym zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci. Zajęcia organizowane są w taki sposób, by uczniowie mogli bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić czas wolny - często przez wiele godzin. Świetlica szkolna jest miejscem odpoczynku, zabawy, nauki oraz rozwoju uzdolnień dzieci. Kolejnym celem działalności świetlicy jest stworzenie warunków do zjedzenia posiłku i odrobienia zadań domowych. Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności nawiązywania kontaktów, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych.

Korzystanie ze świetlicy jest nieodpłatne.

Rodzice mają możliwość wykupienia dla uczniów naszej szkoły obiadów po atrakcyjnej cenie. Uczniowie z rodzin będących w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o refundację z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Opiekunowie świetlicy szkolnej: mgr Renata Kolenda i mgr Violetta Pałat.

Marzec 2019