XV Konkurs Przyrodniczy Gminy Ostrów Wielkopolski

Utworzono dnia 08.05.2019

W środę, 8 maja br. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku gościła uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami przyrody na Konkursie Przyrodniczym Gminy Ostrów Wielkopolski. Tym razem w jubileuszowej XV edycji konkursu brało udział trzynaścioro uczniów z siedmiu szkół podstawowych z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski. Młodzi przyrodnicy udowodnili swoją postawą i zdobytą wiedzą, że otaczający nas świat naturalny nie jest im obojętny.

Organizacją konkursu zajęły się panie: Agnieszka Kapała i Agnieszka Andrzejewska, a uczestnicy rozwiązywali test przygotowany przez panią Halinę Guździoł. Podsumowania wyników konkursu dokonała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku pani Iwona Tomalak w towarzystwie zaproszonych gości: wójta Gminy Ostrów Wielkopolski pana Piotra Kuroszczyka oraz radnego gminy pana Ryszarda Ryfy.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu wszyscy obecni mogli obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Państwa Bartuzi. Pani Janina Bartuzi przeprowadziła ciekawą prelekcję na temat ptasich gniazd.

Zwycięzcami XV Konkursu Przyrodniczego Gminy Ostrów Wielkopolski zostali: I miejsce – Maksymilian Adamczyk (SP Gorzyce Wielkie), II miejsce – Klaudia Zaradna (SP Gorzyce Wielkie) i III miejsce - Izabela Talaga (SP Daniszyn). Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Urban (SP Daniszyn), Mateusz Marczak (SP Lewków), Krzysztof Zając (SP Lewków) i Milena Kierzkowska (SP Szczury). Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami. Podziękowania odebrali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do udziału w tym konkursie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do tegorocznych sponsorów konkursu: Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, Nadleśnictwa Antonin, firmy TASOMIX z Biskupic Ołobocznych oraz Cukiernictwa Jankowscy z Lewkowa.

XV Konkurs Przyrodniczy Gminy Ostrów Wielkopolski

Utworzono dnia 10.05.2019, 13:34