Utworzono dnia 26.03.2024

W dniu 2 kwietnia br. obchodzony jest  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach światowej inicjatywy  Dnia Świadomości Autyzmu Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę na holu głównym szkoły. Dominuje kolor niebieski, który jest barwą solidarności z osobami w spektrum.

Każdy uczeń naszej szkoły mógł zapoznać się z  najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

W ramach solidarności każdy będzie mógł w tym dniu założyć niebieski element ubioru. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem, którzy na co dzień są wśród nas.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Justynie Uciechowskiej za zaproszenie na konferencję z okazji „Ostrowskiego Dnia Świadomości Autyzmu”, która odbędzie się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Światowy dzień Świadomości Autyzmu

Utworzono dnia 26.03.2024, 14:54