Symulator nauki jazdy na rowerze

Utworzono dnia 27.07.2023

Co prawda wakacje w pełni i szkoły opustoszały, ale nie oznacza to, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wtórku nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie!

Z myślą o dzieciach, jako uczestnikach ruchu drogowego, Gmina Ostrów Wielkopolski przystąpiła do realizacji projektu „Doposażenie szkół z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego”. W ramach tego przedsięwzięcia nasza placówka wzbogaciła się o symulator roweru o wartości ponad 57 tysięcy złotych..

W skład tego ciekawego urządzenia wchodzi komputer wraz z trzema monitorami, oprogramowaniem i dwoma rowerami o zróżnicowanych wielkościach. W ten sposób już nawet przedszkolaki, a przede wszystkim uczniowie szkoły będą mogli w niecodzienny sposób uczyć się między innymi poruszania się na rowerze w ruchu drogowym, podejmowania decyzji wykonania manewrów w różnych warunkach pogodowych i stosowania zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Ostrów Wielkopolski panu Piotrowi Kuroszczykowi, jak i całemu zespołowi zajmującemu się realizacją tego niezwykle ciekawego projektu za wyposażenie naszej szkoły w takie nowoczesne urządzenie, a tym samym troskę o wszechstronny rozwój najmłodszego pokolenia naszej gminy. Doceniamy zabieganie pracowników Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski o to, by ciekawe rozwiązania i  nowinki technologiczne nie były nam obce w codziennym życiu.

I.T.

Symulator nauki jazdy na rowerze