Półkolonie "Lato 2022" w szkole

Utworzono dnia 30.08.2022

Podczas tegorocznych wakacji w dniach od 16 do 19 sierpnia nasza szkoła była organizatorem półkolonii letnich. Z tej formy wypoczynku skorzystało 45 uczniów w wieku od 7 do 14 lat. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było zapewnienie uczestnikom wszechstronnego i aktywnego wypoczynku dzieci w otoczeniu przyrody. Półkolonie finansowo wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a organizacją całego przedsięwzięcia zajął się Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach. Kierownikiem półkolonii była p. Iwona Tomalak, natomiast opiekunami panie: Agnieszka Kapała, Anna Klimek i Joanna Pluta. Dzieciom zapewniono odpowiednią opiekę, wypoczynek oraz atrakcyjne zajęcia: sportowe, artystyczne i rekreacyjne.

W pierwszym dniu półkolonii odbyły się warsztaty fotograficzne, podczas których zaproszony gość p. Krzysztof Maik zabrał dzieci w podróż do świata fotografii. Zorganizowano również warsztaty z zakresu pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „Co nam szkodzi?”.   W dalszej części dnia odbyły się rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu, dzięki którym uczestnicy powrócili do domu z przeświadczeniem, iż sport, to nie tylko zdrowy wysiłek, ale również świetna zabawa.

Kolejny dzień był również pełen wrażeń. Dzieci uczestniczyły w wycieczce do Arboretum Leśnego im. prof. Stefana Białoboka w Sycowie.  Na miejscu p. Czesław Pawlikowski – edukator przyrodniczy, który przeprowadził grę terenową, która dostarczyła wiele emocji oraz ciekawych informacji ze świata otaczającej nas pięknej przyrody. Pobyt na świeżym powietrzu, zastrzyk informacji przyrodniczych dopełniło wspólne piknikowanie pod chmurką.  Smakowite okazały się pieczone na ognisku kiełbaski.

W następnym dniu zorganizowano wyjazd do kina Helios w galerii Ostrovia. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli film pt. „Kurozając i zagdaka Chomika Ciemności”. Wyprawa do kina zakończyła się wizytą w McDonald’s.

Zwieńczeniem półkolonii był wycieczka kolejką turystyczną do ośrodka rekreacyjnego Piaski-Szczygliczka.  Tego dnia nie zabrakło dużej dawki adrenaliny i świetnej zabawy sportowej w „Parku Przygód”, gdzie dzieci zmagały się z przeszkodami zawieszonymi na drzewach na wysokości od 2 do 7 metrów.  Moc atrakcji dopełnił pyszny deser lodowy dla orzeźwienia.

Półkolonie okazały się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Różnorodny i bogaty program nie tylko stał się alternatywą na czas bez telefonów i gier komputerowych, ale uczył i bawił. Dzieci z tak ciekawie przygotowanej oferty były zadowolone i pełne wrażeń.

Środki finansowe niezbędne do zorganizowania półkolonii w Szkole Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku pochodziły z wpłat rodziców, dofinansowania Gminnej Komisji i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz od sponsorów. Dyrektor Zespołu serdecznie dziękuje sponsorom, dzięki pomocy których oferta półkolonii była bogata i atrakcyjna dla dzieci.

IT

Półkolonie "Lato 2022" w szkole