SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - „W MOCY BOŻEGO DUCHA”

Utworzono dnia 27.03.2019

W dniach 25-27 marca 2019 r. odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne. W święto Zwiastowania Pańskiego wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej w parafialnym kościele, podczas której naukę rekolekcyjną wygłosił ksiądz Marcin ze Skalmierzyc. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od sakramentu spowiedzi, później  ksiądz Marcin na sali gimnastycznej  rozmawiał z uczniami o prawdach wiary i najważniejszych zasadach życia chrześcijańskiego. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania oraz śpiewały piosenki, a niektórzy zostali obdarowani przez księdza upominkami „za aktywność i odwagę”. Po śniadaniu prawie 45 dzieci pojechało do Ostrzeszowa na spotkanie z siostrą Christellą ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Zobaczyliśmy jak mieszkają siostry, czym się teraz zajmują, jak żyją, ale przede wszystkim obejrzeliśmy ciekawą prezentację o tym, jak kiedyś żyli zakonnicy  i czym się zajmowali. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą historyczną dotyczącą średniowiecza. Wszyscy uczniowie spróbowali również pisania gęsim piórem, co okazało się nie łatwym zadaniem. Wróciliśmy do szkoły o godz. 14.00 pełni wrażeń. W ostatni dzień rekolekcji  wzięliśmy udział we Mszy Świętej, uczniowie przygotowali czytania mszalne, dziewczynki zaśpiewały psalm, specjalnie na ten dzień przygotowano również modlitwę powszechną i śpiewy. Po śniadaniu w klasach został przeprowadzony Quiz religijny pod czujnym okiem wychowawców. Największą wiedzę zaprezentowali uczniowie klasy I i II. Wielu z nich  na wszystkie pytania odpowiedziało bezbłędnie. Dla uczniów  klas V – VIII pytania były trudniejsze. Następnie dzieci wykonywały prace plastyczne na temat jednego z cudów Pana Jezusa a uczniowie klasy VII i VIII obejrzeli film, który na pewno pomoże im pełniej i bardziej świadomie uczestniczyć w Eucharystii. Czas poświęcony na rekolekcje nie był czasem straconym, przyjęte sakramenty przybliżyły nas do Chrystusa i z większą radością w Święta Zmartwychwstania Pańskiego zaśpiewamy „ALLELUJA”.

L.K.