XVI Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III szkół podstawowych

Utworzono dnia 17.05.2018

Najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski wzięli udział w XVI Gminnej Olimpiadzie Sportowej klas I-III, która odbyła się  17 maja br. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku. Z ramienia Rady Pedagogicznej jej przygotowaniem i prowadzeniem zajęła się  pani Ewa Cecylia Robaczyk. Honorowy Patronat nad olimpiadą objęli: Wójt Gminy – pan Piotr Kuroszczyk oraz Rada Powiatowego i Gminnego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe, którą reprezentowali przewodniczący: pan Stanisław Ratajczak i pan Mieczysław Skiera.

Imprezę rozpoczęła uroczysta defilada sportowców. Poszczególne drużyny prowadzone były przez uczennice szkoły, które wystąpiły w pięknych greckich strojach. Oficjalnego powitania wszystkich zebranych dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku  Iwona Tomalak. Pani Dyrektor przedstawiła ogólne założenia i cele imprezy. Były nimi przede wszystkim przestrzeganie w sportowej rywalizacji zasad fair play, rozwijanie umiejętności sportowych  oraz integracja dzieci z terenu gminy.

W olimpiadzie brały udział 9- osobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych w:  Daniszynie, Franklinowie, Gorzycach Wielkich, Lamkach, Lewkowie, Słaborowicach, Szczurach, Topoli Małej,   Wtórku i Wysocku Wielkim. Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach zespołowych.

W rozgrywkach indywidualnych wzięli udział reprezentanci drużyn, po jednym uczniu z każdej klasy. Wyczyny zawodników skrupulatnie oceniało jury w składzie: Witold Olejniczak, Tomasz Stodolski oraz Przemysław Szymczak.

Po podsumowaniu wyników konkurencji zespołowych sędziowie przyznali pierwsze miejsce drużynie z SP we Wtórku. Drugie miejsce zajął zespół z SP w Lewkowie a trzecie drużyna z SP w Szczurach. W klasyfikacji indywidualnej uczniów klas pierwszych  złoty medal przyznano Szymonowi Stachowiakowi z SP Wtórek, srebrny Miłoszowi Rachwałowi z SP Topola Mała a brązowy Jakubowi Urbańskiemu z SP Szczury. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zajął Jakub Kaźmierczak z SP Lamki, drugie Barbara Wiśniewska z SP Szczury,  trzecie Mateusz Kaczmarek  z SP Topola Mała. W rywalizacji indywidualnej uczniów klas trzecich zwyciężył Jakub Wojciechowski  z SP Topola Mała, na drugiej pozycji uplasował się Franciszek Mielcarek z SP Wtórek, a trzecia lokata przypadła w udziale Adrianowi Jura z SP Gorzyce Wielkie.

Impreza zakończyła się w olimpijskim stylu. Przewodniczący Rady Powiatu Zrzeszenie LZS – pan Stanisław Ratajczak, przewodniczący Rady Gminy Zrzeszenie LZS – pan Mieczysław Skiera oraz wiceprzewodniczący Terenowego Klubu Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim – pan Robert Sępołowicz wręczyli piękne puchary zwycięskim szkołom. Zwycięzców w kategorii indywidualnej nagrodzono złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Dekoracji medalistów dokonali sędziowie.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do rozgrywek i udział szkół w olimpiadzie. Wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Wszystkie drużyny otrzymały piłki i zestaw paletek do gry w badmintona. Nagrody wręczyła pani Ewa Cecylia Robaczyk. Miłym akcentem było przyznanie nagrody  fair play. Za przestrzeganie ustalonych regulaminem zasad i wzorową postawę sportową  nagrodzona została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Topoli Małej.

Pan Stanisław Ratajczak pogratulował wszystkim zawodnikom udanego występu i  życzył dalszych sukcesów sportowych. Wskazał na istotne wartości wychowawcze płynące z przygotowania oraz udziału najmłodszych uczniów w Gminnej Olimpiadzie Sportowej.

I. Tomalak

XVI Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III szkół podstawowych