Wycieczka szkolna Karpacz - Skalne Miasto - Praga

Utworzono dnia 18.05.2018

W dniach 16 – 18 maja odbyła się wycieczka szkolna klas 6 i 7 pod opieką pań: Moniki Jangas, Agnieszki Kapały i Magdaleny Kowalczyk.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Skalne Miasto w Czechach - spacerowali po rezerwacie z przepięknymi formami skalnymi słuchając opowieści przewodnika. Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali  Pragę, m. in.: Hradczany, Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, Most Karola, Stare Miasto, Wzgórze Petrin, Malą Stranę - ogród Wallensteina, Nowe Miasto – Plac Wacława. Ostatniego dnia  pobytu uczniowie odwiedzili Karpacz i  Karkonoski Park Narodowy: zobaczyli Świątynię Wang – niewątpliwie najważniejszy zabytek Karpacza - drewniany kościół z XIII w. przeniesiony w latach 1842-1854 z południowej Norwegii, z miejscowości Wang. Odbyli także spacer do pełnych uroku schronisk: Samotni i Strzechy Akademickiej, słuchając podań i legend o Karkonoszu, opowiadanych przez przewodnika górskiego.

Wycieczka przebiegła w miłej i pogodnej atmosferze. Wyjazd  był nie tylko okazją do relaksu i integracji uczestników, ale również wzbogacił wiedzę oraz doświadczenie w obcowaniu ze skarbami kultury, zabytkami oraz przyrodą.

A. Kapała

Wycieczka szkolna