Złoto dla naszej drużyny. XV Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III szkół podstawowych

Utworzono dnia 06.06.2017

6 czerwca br. w naszej szkole odbyła się XV Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III. Imprezę zorganizowano się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski oraz przy współpracy z Radą Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W tegorocznej olimpiadzie udział wzięło dziewięć szkół podstawowych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski: SP Daniszyn, NSP Franklinów, SP Gorzyce Wielkie, SP Lamki, SP Lewków, NSP Łąkociny, NSP Słaborowice, SP Topola Mała i oczywiście gospodarze – SP Wtórek.

To już piętnasty raz w naszej placówce spotkali się młodzi sportowcy z klas I-III szkół podstawowych, aby zgodnie z zasadami „Fair Play” mierzyć swoje siły i umiejętności w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie: Witold Olejniczak, Andrzej Suski i Marek Wojtasik.

Zmagania młodych sportowców dopingowali zaproszeni goście: Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski pan Piotr Kuroszczyk, przewodniczący Rady Gminnego Zrzeszenia LZS pan Mieczysław Skiera, przewodniczący Terenowego Klubu Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim pan Robert Sępołowicz.

Olimpiadę rozpoczęła uroczysta defilada drużyn. Zaproszonych gości, nauczycieli i sportowców powitała dyrektor naszego Zespołu pani Anna Wojciechowska-Mrotek.

Wielkie emocje towarzyszyły młodym sportowcom w trakcie pięciu konkurencji zespołowych: skoki w workach, tor przeszkód, sztafeta wahadłowa w rzędzie, slalom z piłką i bieg przez skakankę. W konkurencjach zespołowych najlepsze okazały się drużyny ze szkół:

I miejsce – SP Wtórek,

II miejsce – SP Lamki,

III miejsce – SP Daniszyn.

Gratulujemy wtórkowskiej drużynie pierwszego miejsca w rozgrywkach zespołowych! Naszą „złotą drużynę” tworzyli:  Wiktor Markuszewski, Franciszek Mielcarek, Maciej Rasiak, Jakub Szcześniak, Kacper Domański, Łukasz Kuroszczyk, Karol Barczak, Kacper Zmyślony i Bartosz Moś.

Uczniów do rozgrywek przygotowała pani Agnieszka Goderska-Szymczak oraz pani Violetta Pałat.

W zmaganiach indywidualnych, które obejmowały konkurencje: skok w dal z miejsca, bieg na 20 m i rzut kulą gumową tegorocznymi mistrzami okazali się uczniowie:

w kategorii uczniów klas trzecich:

I miejsce – Bartosz Moś, SP Wtórek

II miejsce- Kamil Lis, SP Lamki

III miejsce- Adam Cegła, NSP Słaborowice

w kategorii uczniów klas drugich:

I miejsce- Jakub Wojciechowski, SP Topola Mała

II miejsce – Stanisław Ratajczyk, SP Lamki

III miejsce- Wiktor Sudolski, SP Lewków

w kategorii uczniów klas pierwszych:

I miejsce- Jakub Kaźmierczak, SP Lamki

II miejsce- Nikodem Bociański, SP Lewków

III miejsce- Maria Pacholczyk, SP Gorzyce Wielkie.

W trakcie olimpiady najmłodsi uczniowie mieli szansę sprawdzenia własnych umiejętności sportowych, a stosując zasady fair play uczyli się zdrowej rywalizacji. Nagrodę Fair Play za wzorową współpracę w zespole otrzymała drużyna  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łąkocinach.

Pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i piłki wręczali zaproszeni goście:  Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski pan Piotr Kuroszczyk, prezes Rady Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe pan Mieczysław Skiera, wiceprezes Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim pan Robert Sępołowicz, radny gminy pan Ryszard Ryfa oraz sędziowie.

Wójt Gminy pan Piotr Kuroszczyk pogratulował wszystkim zawodnikom udanego występu i  życzył dalszych sukcesów sportowych. Wskazał na istotne wartości wychowawcze płynące z przygotowania oraz udziału najmłodszych uczniów w Gminnej Olimpiadzie Sportowej. Impreza została wysoko oceniona pod względem organizacyjnym. Młodzi sportowcy wracali do domów uśmiechnięci i pełni zapału do rozwijania swoich sportowych zainteresowań.