Ogólnopolski konkurs wiedzy Albus 2017

Utworzono dnia 12.05.2017

Uczniowie naszej szkoły przystąpili w dniach od 10 do 12 maja br. do ogólnopolskiego konkursu Albus 2017. Testy z języka niemieckiego rozwiązywało 17 uczniów ( z kl. IV – 4, z kl. V – 9 i z kl. VI – 4), natomiast 27 uczniów ( z kl. IV – 6, z kl. V  15 i z kl. VI – 6) zmierzyło się z zadaniami z przyrody. Testy konkursowe z obu przedmiotów składały się z 26 zadań zamkniętych wymagających od uczniów wykazania się wiedzą i umiejętnościami zawartymi w podstawie programowej, a także wiadomościami wykraczającymi poza nią. Mogły one nawiązywać do innych przedmiotów takich jak historia czy matematyka.

Konkurs został przeprowadzony na podstawie materiałów przygotowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Wyniki zostaną przekazane w czerwcu.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie i życzymy jak najlepszych wyników.