Konkurs Przyrodniczy Gminy Ostrów Wielkopolski

Utworzono dnia 11.05.2017

W czwartek 11 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się XIII Konkurs Przyrodniczy.  Honorowy patronat  nad imprezą objął Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski oraz  Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. W  konkursie wzięło udział 23 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Zmagania konkursowe młodych przyrodników dopingowali nauczyciele oraz zaproszeni goście: sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski pan Zbigniew Dolata, radny Gminy Ostrów Wielkopolski pan Ryszard Ryfa oraz przedstawiciele Miejskiego Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim panie Beata Rybka i Arleta Szulc.

Po uroczystym otwarciu konkursu, którego dokonała Dyrektor Zespołu pani Anna Wojciechowska-Mrotek, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań przyrodniczych. Test konkursowy wymagał od uczestników wykazania się rozległą wiedzą przyrodniczą i sprawnością logicznego myślenia. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

Po zakończeniu zmagań konkursowych na młodych przyrodników czekały dodatkowe atrakcje. Jedną z nich była ciekawa prelekcja poprowadzona przez przedstawicielki Miejskiego Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim. Prezentacja multimedialna dotyczyła tematyki  ekologicznej oraz zagadnień gospodarowania odpadami.

Niecodzienną atrakcją była możliwość podziwiania pokonkursowej wystawy prac Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej Foto Eko 2016. Fotografie zachwycały nie tylko profesjonalnym wykonaniem,  ale przede wszystkim pięknem i różnorodnością świata roślin i zwierząt ukazanym przez oko obiektywu. Prezentacja wystawy była możliwa dzięki współpracy naszej szkoły z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra” w Poznaniu.

Wyniki XIII Konkursu Przyrodniczego Gminy Ostrów Wielkopolski prezentują się następująco:

I miejsce Jakub Kowalski – ZS Lewków,

II miejsce Jan Potaśniczak – ZS Sobótka,

III miejsce Jakub Strzelczak – ZSP Wtórek,

Wyróżnienie: Patryk Moczyński – ZSP Wtórek,

Weronika Tomczak  - NSP Franklinów.

Dyrektor zespołu pogratulowała uczniom osiągnięcia wysokich wyników konkursowych  oraz podziękowała nauczycielom przyrody za przygotowanie dzieci do konkursu. Szczególne podziękowania skierowała pod adresem koordynatora konkursu, pani Iwony Tomalak oraz pani Haliny Guździoł. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach zwrócili uwagę na wysoki poziom konkursu oraz podkreślili jego bardzo dobrą  organizację.

Uczestnikom  konkursu gratulujemy wiedzy i pasji przyrodniczej. Zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu. Dziękujemy sponsorom nagród i wyróżnień.