,,Kolorowy Wszechświat" w naszej szkole

Utworzono dnia 09.05.2017

We wtorek, z okazji niedawno obchodzonego Dnia Ziemi, gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium Astro Arena z Kalisza. Zajęcia poprowadził animator i pasjonata astronomii, pan Daniel Stasiak. W pokazach uczestniczyli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

Pokazy odbyły się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników dał możliwość prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. Całość wzbogacona była pokazem multimedialnym i efektami specjalnymi połączona z profesjonalnym komentarzem. Oprócz prezentacji multimedialnej uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć i dotknąć meteoryty oraz poznać ich właściwości magnetyczne. Poza tym można było obejrzeć niebo przez teleskop.

Wszyscy uczestnicy jednogłośnie przyznali, że była to naprawdę interesująca lekcja astronomii, dostosowana do poziomu wiedzy oraz wieku odbiorców.