Chłopcy ze złotym medalem

Utworzono dnia 18.05.2017

W czwartek 18 maja 2017 r. na boisku „orlik” przy Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich rozegrane zostały eliminacje gminne Wielkopolskiego Turnieju Orlika. W zawodach wystartowało siedem szkół. Nasz zespół trafił do grupy z drużynami z Topoli Małej i Sobótki. Oba mecze wygraliśmy – kolejno 1:0 i 2:1 i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do półfinału.  Tu trafiliśmy na zespół z Lamek. Mecz zakończył się naszą wygraną 2:0.  W finale ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Topoli Małej.  Chłopcy nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia jest najlepszy. Po golu Filipa Kwietnia ponownie pokonaliśmy Topolę 1:0 i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Najlepszym bramkarzem rozgrywek został wybrany uczeń naszej szkoły Jakub Strzelczak.  W naszej drużynie wystąpili: Krystian Binek, Maciej Kędzia (2 gole), Bartosz Moczyński (1 gol), Oskar Bożętka, Jakub Kędzia, Filip Kwiecień (3 gole), Patryk Moczyński, Jakub Strzelczak i Wojciech Wielebski.