Niepełnosprawność wokół nas

Utworzono dnia 17.06.2016

W piątek 17 czerwca br. w trzeciej klasie w ramach zajęć z profilaktyki odbyła się lekcja, przeprowadzona przez panie: Danusię i Edytę- nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie dowiedzieli się bliżej, co to jest niepełnosprawność i na czym ona polega. Na własnej skórze doświadczyli pewnych ograniczeń, jakie odczuwają na co dzień osoby niepełnosprawne. Zajęcia zwróciły uczniom uwagę na problemy i potrzeby osób z dysfunkcjami. Niepełnosprawność może dotyczyć każdego, zarówno osobiście, jak i poprzez osobę bliską. Należy wówczas wiedzieć, jak się zachować i jak pomagać. Lekcja w bardzo ciekawy sposób przybliżyła trzecioklasistom problem niepełnosprawności, nasunęła wiele refleksji. Pani Danusi i Edycie bardzo dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy ze swoimi wychowankami!