Jakub Ryfa laureatem Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii"

Utworzono dnia 13.06.2016

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do XVIII-tej już edycji Konkursu pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Pani Beaty Klimek Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego „Mistrz Ortografii”.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy odbył się 10 lutego br. w szkołach macierzystych. W naszej szkole w kategorii klas II i III do napisania dyktanda- przygotowanego i przysłanego przez komisję, przystąpiło siedmioro uczniów trzeciej klasy. Najlepszy wynik uzyskał Jakub Ryfa i tym samym zakwalifikował się do II etapu - eliminacji międzyszkolnych, które odbyły się 2 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem uczniowie szkół z powiatu ostrowskiego mieli za zadanie rozwiązanie testu ortograficznego. Najlepsi uczestnicy zakwalifikowali się do III etapu konkursu, który przeprowadzono 16 marca- również w Szkole Podstawowej nr 5. Wśród nich znalazł się nasz uczestnik- Jakub Ryfa, zyskując tym samym tytuł Laureata. Mieli oni za zadanie napisanie dyktanda sprawdzającego praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych.

Ogłoszenie wyników odbyło się w poniedziałek 13 czerwca  w Forum Synagoga, na które Pani Beata Klimek- Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zaprosiła wszystkich uczestników III etapu wraz z rodzicami oraz opiekunami. Zaproszenie otrzymali również Jakub Ryfa z rodzicami oraz pani Renata Kolenda- wychowawca trzeciej klasy, która przygotowała Jakuba do konkursu. Mistrz Ortografii 2016 otrzymał wspaniałą nagrodę- rower, natomiast pozostałym uczestnikom wręczono ,,Dyplom Laureata’’ oraz pięknie wydany „Słownik ortograficzny”. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń, któremu serdecznie gratulujemy!