"Bezpieczna woda"

Utworzono dnia 14.06.2016

We wtorek 14 czerwca br. uczniowie klasy VI, wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej ze Słaborowic uczestniczyli w 3 edycji programu „Bezpieczna woda”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim.

Zajęcia poznawczo-edukacyjne realizowane były w plenerze – na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim w trzech blokach tematycznych. W pierwszym bloku szkoleniowym pn.  „Bezpieczna woda” uczniowie uczestniczyli w zajęciach:

z zasad bezpiecznego pływania na jachcie żaglowym i kajaku, które  prowadził kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego pan Sławomir Sikora. Pan kapitan w ciekawy sposób przedstawił zasady bezpiecznego zachowania się na łodzi żeglownej, w kajaku oraz pokazał podstawowe sygnały wzywania pomocy.
z wodnego ratownictwa prowadzone przez pana Błażeja Pięknego z Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, który przybliżył uczniom zasady bezpiecznego zachowania na kąpielisku, znaczenie kolorów oznaczenia kąpieliska. Uczniowie mieli możliwość rzutu kołem ratunkowym do celu jak również holowania osoby dorosłej.
z ratownictwa medycznego prowadzonego przez ratownika medycznego pana  Wojciecha Kornaszewskiego. Uczniowie uczyli się reanimować osobę dorosłą, dziecko, zgłaszać wypadek.

Na zakończenie bloku szkoleniowego każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Parku Wielkich Owadów. Po poczęstunku – kiełbasce z wody, ostatnim punktem była rekreacja – wolne zabawy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni oraz bogatsi w wiedzę przed zbliżającymi się wakacjami na temat „Bezpiecznej wody” wróciliśmy do szkoły.