Wycieczka ze strażakami

Utworzono dnia 29.05.2015

W piątek 29 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna ze Wtórku zorganizowała wycieczkę do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach i Muzeum w Parowozowni w Wolsztynie. Celem wycieczki było poznanie tradycji związanych z pożarnictwem i dziejów kolei w Polsce.

W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas piątych i szóstych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku, gimnazjaliści należący do młodzieżowej grupy pożarniczej OSP Wtórek, a także członkowie OSP Wtórek i przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie sołectwa Wtórek. Uczestnicy wycieczki poznali historię pożarnictwa i kolejnictwa na ziemiach polskich. Dużym zainteresowaniem wycieczkowiczów cieszyły się eksponaty zgromadzone w muzeach, których nie spotkamy już w codziennym użytkowaniu. W Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach interesującą atrakcją dla dzieci był film edukacyjny „Strażacy na ratunek przyrodzie”.

Wyjazd do muzeów został dofinansowany ze środków Powiatu Ostrowskiego, za które uczestnicy wycieczki składają serdeczne podziękowania Panu Staroście, Pawłowi Rajskiemu. Słowa uznania należą się także Zarządowi OSP Wtórek, a w szczególności druhowi Robertowi Strzelczakowi, za organizację całego przedsięwzięcia. Opiekę dzieci podczas wycieczki zapewnili: druhna Maria Sikorska, druh Marcin Fleischer i druh Robert Strzelczak.

Należy nadmienić, że Ochotnicza Straż Pożarna we Wtórku to prężnie działająca jednostka na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski, która nie tylko bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale również organizuje szkolenia dla dzieci i dorosłych  z pierwszej pomocy przedmedycznej i zagrożeń przeciwpożarowych.