Tak się spisali szóstoklasiści...

Utworzono dnia 02.06.2015

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku może się pochwalić wysokimi wynikami z tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów. W porównaniu do wyników ogólnopolskich, województwa wielkopolskiego, powiatu i gminy, nasi uczniowie uzyskali wysokie średnie.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała wiadomości z języka polskiego i matematyki, a druga dotyczyła wiadomości z języka niemieckiego. Wyniki opublikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu przedstawiają się następująco:

część 1: język polski + matematyka

70,53 %

63,61 %

62,78 %

język polski

79,76 %

68,78 %

69,72 %

60,83 %

58,18 %

55,51 %

część druga: język niemiecki

78,12 %

68,28 %

68,93 %

Wzorem lat ubiegłych, nasi uczniowie również w tym roku wyraźnie przekroczyli powyższe średnie. Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy wyników.

Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Zaświadczenia wydane przez CKE w wynikiem uzyskanym ze sprawdzianu uczniowie dostaną 26 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.