Artystyczne sukcesy naszych uczniów

Utworzono dnia 14.05.2015

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej gminy Ostrów Wielkopolski, który odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Przewodnim motywem tegorocznego PATAgO było hasło „Dawno, dawno temu…”

12 maja odbył się przegląd małych form scenicznych. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Smerfy, a zaśpiewana przez dzieci „Katarynka” podbiła serca licznie zgromadzonej publiczności. Dzieci do występu przygotowała pani Iwona Tracz. 13 maja na scenie GOK-u swoimi umiejętnościami popisywały się chóry szkolne, zespoły wokalne oraz soliści z terenu  Gminy Ostrów Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowali trzecioklasiści przygotowani do występu przez panią Elżbietę Jernalczyk. Uczniowie zaśpiewali wiązankę piosenek ludowych i zajęli I miejsce w kategorii chórów klas I-III.

14 maja odbył się przegląd zespołów tanecznych, zespołów instrumentalnych oraz solistów instrumentalnych.  Duży sukces indywidualny odniosła Gabriela Fojud, która zagrała na flecie poprzecznym utwór „Przybyli ułani”. Uczennica zdobyła I miejsce w kategorii instrumentalistów klas I-III.  Wspaniałym wynikiem zakończył się również występ tancerzy z klasy III, którzy zaprezentowali wiązankę tańców ludowych i wywalczyli I miejsce w kategorii zespołów tanecznych klas I-III szkół podstawowych. Dzieci do występów przygotowały panie: Elżbieta Jernalczyk, Ewa Łęgowska i Anna Wojciechowska- Mrotek.  Po udanych występach dzieci uczestniczyły w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.