XII Gminna Olimpiada Sportowa Klas I-III Szkół Podstawowych

Utworzono dnia 22.05.2014

Najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski wzięli udział w XII Gminnej Olimpiadzie Sportowej Klas I-III, która odbyła się 22 maja br. w naszej szkole. Z ramienia Rady Pedagogicznej jej przygotowaniem i prowadzeniem zajęła się pani Ewa Cecylia Robaczyk. Honorowy Patronat nad olimpiadą objęli: Wójt Gminy – pan Piotr Kuroszczyk oraz Rada Gminnego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe, którą reprezentował przewodniczący pan Mieczysław Skiera.

Imprezę rozpoczęła uroczysta defilada sportowców. Poszczególne drużyny prowadzone były przez uczennice naszej szkoły, które wystąpiły w pięknych greckich strojach. Oficjalnego powitania wszystkich zebranych dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku Anna Wojciechowska – Mrotek. Pani Dyrektor przedstawiła również ogólne założenia i cele imprezy. Były nimi przede wszystkim przestrzeganie w sportowej rywalizacji zasad fair play, rozwijanie umiejętności sportowych oraz integracja dzieci z terenu gminy. Szczególnie ciepło zwróciła się do małych sportowców życząc im powodzenia w sportowych zmaganiach. Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonał pan Mieczysław Skiera.

W olimpiadzie brały udział 9- osobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych w: Daniszynie, Franklinowie, Gorzycach Wielkich, Lamkach, Lewkowie, Sobótce, Szczurach, Wtórku i Wysocku Wielkim. Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach zespołowych: tor przeszkód, sztafeta w rzędzie, toczenie piłki, „sadzenie ziemniaków” i skoki w workach.

W rozgrywkach indywidualnych wzięli udział reprezentanci drużyn, po jednym uczniu z każdej klasy. Dzieci zmierzyły się w następujących dyscyplinach: bieg na czas na dystansie 20 m, skok w dal z miejsca i rzut kulą gumową. Wyczyny zawodników skrupulatnie oceniało jury w składzie: Witold Olejniczak, Przemysław Szymczak oraz Krzysztof Florczak.

Po podsumowaniu wyników konkurencji zespołowych sędziowie przyznali pierwsze miejsce drużynie z SP we Wtórku. Drugie miejsce zajął zespół z SP w Gorzycach Wielkich a trzecie drużyna z SP w Lewkowie. W klasyfikacji indywidualnej uczniów klas pierwszych złoty medal przyznano Kacprowi Gruszce z SP Lewków, srebrny Szymonowi Doktór z SP Lamki a brązowy Wojciechowi Łęgowskiemu z SP Wtórek. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zajął Szymon Kubczyk z SP Szczury, drugie Hubert Minta z SP Łąkociny, trzecie Michał Stryjak z SP Daniszyn. W rywalizacji indywidualnej uczniów klas trzecich zwyciężył Jakub Wąsala z SP Sobótka, na drugiej pozycji uplasował się Filip Kwiecień z SP Wtórek, a trzecia lokata przypadła w udziale Zofii Kuświk z SP Gorzyce Wielkie.

Impreza zakończyła się w olimpijskim stylu. Wójt Gminy – pan Antoni Hadryś, Prezes Rady Gminnego Zrzeszenia LZS – pan Mieczysław Skiera oraz radny Gminy Ostrów Wielkopolski – pan Ryszard Ryfa, wręczyli piękne puchary zwycięskim szkołom. Zwycięzców w kategorii indywidualnej nagrodzono złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Dekoracji medalistów dokonali sędziowie oraz zaproszeni goście.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do rozgrywek i udział szkół w olimpiadzie. Wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Wszystkie drużyny otrzymały piłki i kolorowe balony w barwach kół olimpijskich. Nagrody wręczyła pani Ewa Cecylia Robaczyk. Miłym akcentem było przyznanie nagrody fair play. Za przestrzeganie ustalonych regulaminem zasad i wzorową postawę sportową nagrodzona została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łąkocinach.

Wójt Gminy pan Antoni Hadryś pogratulował wszystkim zawodnikom udanego występu i życzył dalszych sukcesów sportowych. Wskazał na istotne wartości wychowawcze płynące z przygotowania oraz udziału najmłodszych uczniów w Gminnej Olimpiadzie Sportowej.