Rekolekcje wielkopostne

Utworzono dnia 07.03.2014

Od Środy Popielcowej 5 marca do piątku 7 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które odbywały się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. Prowadził je ojciec Sylwester Haśnik – franciszkanin z Miejskiej Górki.

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczęliśmy mszą świętą i zgodnie z tradycją księża posypali nasze głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Ojciec Sylwester pomagał nam zrozumieć, na czym polega nawrócenie, przedstawiając różne scenki z życia. Wszyscy chętnie w nich uczestniczyliśmy.

W czwartek tematem nauk o. Sylwestra było zdanie z Pisma Świętego: „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść”. Dzieci przyniosły różnego rodzaju sznurki, które posłużyły do spętania szatana i pokus oraz wyrzucenia ich ze swojego życia. Z Ojcem nauczyliśmy się wzruszającej piosenki:

„Przyjdź do nas cicho jak baranek

bezbronny, łagodny, dobry Panie.

I zmiłuj się, i zmiłuj się, i pokój nam daj.”

Trzeciego dnia przeżyliśmy wspólna mszę świętą. Uczniowie szóstej klasy uczestniczyli w drodze krzyżowej, a młodsze dzieci znów mogły zobaczyć wiele scenek z życia, które miały pomóc zwyciężyć zło.

Serdecznie podziękowaliśmy o. Sylwestrowi za umożliwienie nam, dzięki jego przewodnictwu tak głębokiego przeżycia tych dni wielkiego postu. Jesteśmy wdzięczni Bogu za czas rekolekcji.