Podsumowanie pierwszego okresu

Utworzono dnia 05.03.2014

We wtorek 4 marca br. pani Dyrektor Anna Wojciechowska–Mrotek dokonała wspólnie z nauczycielami podsumowania pierwszego okresu roku szkolnego 2013/2014. Szczególną uwagę poświęcono konkursom oraz działalności Samorządu Uczniowskiego.

Na forum szkoły zostali wyróżnieni uczniowie, którzy uzyskali tytuły laureatów szkolnych etapów wojewódzkich konkursów organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz wzięli udział w rejonowych etapach tychże konkursów:

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego: Dominika Cegielska i Dawid Królak z szóstej klasy (przygotowanie p. Lidia Jarosik),
Wojewódzki Konkurs Matematyczny: Dominika Cegielska z szóstej klasy (przygotowanie p. Maria Dytfeld),
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy: Dominika Cegielska, Mikołaj Kędzia, Dawid Królak i Kacper Przybył z szóstej klasy (przygotowanie p. Halina Guździoł).

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Za zwycięstwo w konkursie plastycznym pt. „Stroik świąteczny” w ramach XV Przeglądu Amatorskiej Twórczości Bożonarodzeniowej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim nagrody otrzymali: Dominika Cegielska (kl. VI), Zuzanna Kaczmarek (kl. II), Michał Mielcarek (kl. II) i Klaudia Sadowska (kl. V). Uczniowie przygotowali swoje prace w ramach koła plastycznego prowadzonego przez p. Ewę C. Robaczyk.

Ogłoszono również wyniki uzyskane przez naszych uczniów w VI Gminnym Konkursie o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Łąkocinach. Wyróżnienie otrzymali Mikołaj Kędzia i Dawid Królak z szóstej klasy. Uczniowie pod okiem p. Marii Brodali przygotowali prezentacje multimedialne na temat tegoż właśnie powstania.

Nagrodzono zwycięzców konkursu ogłoszonego na łamach naszej gazety „Szkolna Fala”. Był to konkurs na pracę bożonarodzeniową wykonaną dowolną techniką: I miejsce - Dominika Cegielska (kl. VI), II miejsce - Dorota Gajda (kl. IV) i Klaudia Sadowska (kl. V), III miejsce - Beata Bąkowska (kl. IV).

Ostatniego podsumowania dokonała p. Marta Pawlak. Wspólnie z p. Renatą Kolendą opiekują się działalnością Samorządu Uczniowskiego. Wymienione zostały wszystkie akcje oraz imprezy, które zostały zainicjowane przez samorząd. Nie zapomniano o dyskotekach oraz o konkursach. Różnorodność oraz ilość przedsięwzięć wskazuje, że Samorząd Uczniowski działa w naszej szkole prężnie i wychodzi na wprost oczekiwaniom całej społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor wyróżniła i nagrodziła również Oskara Bożętkę, ucznia trzeciej klasy, który poczynił w tym okresie największe postępy na miarę swoich możliwości.

Uczniowie oklaskiwali wyróżnionych gromkimi brawami, a Pani Dyrektor miała przyjemność pogratulować i uścisnąć dłonie tych uczniów, którzy poprzez udział w konkursach na różnych szczeblach przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszej szkoły. Oby takich okazji było jak najwięcej!