Konkurs matematyczno-sportowy "Ćwicz i licz"

Utworzono dnia 14.03.2014

W piątek 14 marca 2014r. w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs matematyczno-sportowy dla uczniów szkół podstawowych ,,Ćwicz i licz”. Do konkursu przystąpiła czteroosobowa drużyna z naszej szkoły i 7 drużyn z ostrowskich szkół podstawowych.

Pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów Renata Sroka przywitała serdecznie wszystkich uczestników i ich opiekunów. Życząc powodzenia, podkreśliła, że najlepsi są i tak już na sali.

W otwarciu brali udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego A. Baraniak oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu A. Kornaszewski, którzy jednogłośnie stwierdzili, że połączenie matematyki i sportu jest bardzo interesujące i życzyli uczniom dobrej zabawy w zmaganiach matematyczno-sportowych.

Uczniowie mieli do wykonania po 5 zadań matematycznych i sportowych. Wszystkie zadania były wykonywane grupowo. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klasy VI – Dominika Cegielska, Weronika Markuszewska, Mikołaj Kędzia i Dawid Królak.

Wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązując zadania matematyczne wykazali się dużą wiedzą, a rywalizując w konkurencjach sportowych postępowali zgodnie z zasadami fair play.