Ferie zimowe we Wtórku

Utworzono dnia 14.02.2014

Ferie zimowe już za nami. Brak śniegu oraz niewielka liczba dzieci wyjeżdżających na zimowiska skłoniły nauczycieli naszej szkoły do przygotowania dla uczniów ciekawych propozycji spędzania czasu wolnego. Oferta była dostosowana do zainteresowań dzieci i realizowana przez 8 dni.

Pod hasłem „Szkoła w ruchu” zorganizowano zajęcia, które zachęciły uczniów do skorzystania z różnorodnych form aktywności ruchowej. Odbywające się na sali gimnastycznej zajęcia sportowo-rekreacyjne miały charakter turniejów drużynowych i konkursów sprawnościowych. Ich uczestnicy mieli możliwość wykazania się zręcznością, skocznością i szybkością. Wśród innych propozycji sportowych znalazły się rozgrywki w tenisie stołowym oraz zajęcia z piłką.

Dodatkowo zorganizowano dwa wyjazdy do kina „Komeda” w Ostrowie Wielkopolskim. Były to filmy animowane w wersji 3D.

Organizacja zajęć podczas ferii była możliwa dzięki wolontariatowi nauczycieli oraz bardzo dobrej współpracy z LKS „Wtórkowianka” i LKS „Tajfun”. Zajęcia osiągnęły swój zamierzony cel - pokazały dzieciom, że czas wolny od nauki szkolnej można spędzić aktywnie, bezpiecznie i ciekawie.

Ze szkolnej oferty feryjnej skorzystało bardzo wielu uczniów, co ucieszyło organizatorów i wynagrodziło trud wolontariatu.