Dzień Talentów

Utworzono dnia 21.03.2014

21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Cieszymy się, że znowu raźnie będzie nam przygrzewać słoneczko, a dnia będzie więcej na zabawy i spacery. 21 marca to jeszcze jeden powód do świętowania. 2011 rok został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem Odkrywania Talentów”. Z tego powodu 21 marca stał się w naszej szkole Dniem Talentów.

W tym roku dzień zaczęliśmy od…. eksperymentowania.

Uczniowie klasy piątej zaprezentowali kilka doświadczeń przyrodniczych. Młodzi chemicy do ich przeprowadzenia użyli środków dostępnych w każdym domu. Piątoklasiści wykorzystali m.in. jajko, wodę, ocet, sól, pieprz, mleko, rodzynki i świeczkę. Eksperymentując przekonywali, że doświadczenia nie muszą być skomplikowane i mogą być dobrą zabawą dla badawczego umysłu dziecka.

W kolejnej części programu prowadzonego przez Samorząd Uczniowski mogliśmy zobaczyć talenty naszych uczniów. Podziwialiśmy ich umiejętności plastyczne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Słuchaliśmy pięknych piosenek i z ciekawością patrzeliśmy na przyszłego konstruktora Jakuba Kędzię z klasy trzeciej, który w mgnieniu oka zbudował radio.

Co więcej do naszej szkoły chodzą uczniowie, którzy grają na instrumentach muzycznych. Słuchaliśmy krótkich utworów granych na gitarach, flecie prostym i poprzecznym. Swój talent pokazał nam także mistrz karate – Wojciech Łęgowski z klasy I.

Prezentacje uczniowskie pokazały, że każdy ma swoje pasje, zainteresowania i talenty. Wystarczy je w sobie odnaleźć, pielęgnować i rozwijać. Prestiżowy tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” zobowiązuje wszystkich do twórczego działania i ciągłego rozwijania swojej osobowości.

Pierwszy dzień wiosny określany jest również mianem dnia samorządności, czyli oddania władzy na jeden dzień Samorządowi Uczniowskiemu. Nasi szkolni samorządowcy doskonale sprawdzili się w roli gospodarza i popularyzatora uczniowskich talentów.
Zapraszamy na http://wlkp24.info/aktualnosci/6733,wtorek-zamiast-wagarow-eksperymentowali-z-tal entami.html. Tam również zamieszczono informacje o tym wydarzeniu.