Dzień Matki

Utworzono dnia 26.05.2014

Za pachnące sny (...)

i za oczu blask, kiedy cały świat mrokiem zakrył się, (...)

za modlitwy skarb, którą w duszę wlałaś mi,

za powszedni chleb, którym pachniał dom, (...)

dziękuję, Mamo!”

Igor Jaszczuk

Między innymi tymi słowami, w programie artystycznym, swoją wdzięczność za rodzicielską troskę i opiekę wyraziły dzieci, uczęszczające do naszej szkoły, swoim najukochańszym mamom.

W poniedziałek 26 maja br. mamy uczniów, w odpowiedzi na zaproszenie, zgromadziły się tłumnie w murach naszej szkoły na sali gimnastycznej. Zaprezentowany spektakl ujawnił nieprzeciętne talenty recytatorskie, wokalne, muzyczne, taneczne i plastyczne uczniów wszystkich klas.

Przedstawienie rozpoczęła uczennica VI klasy romantyczną etiudą taneczną. Pani dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek ciepłym powitaniem ugościła obecne mamy. Później szóstoklasiści przejmującymi słowami wiersza zwrócili się do rodzicielek. Uczniowie klas I i II piosenkami rozweselili obecne panie. Następnie z ludową dziarską nutą wystąpili pierwszoklasiści oraz czwartoklasiści, barwnie prezentując taniec i piosenkę. W dalszej kolejności zespół taneczny z klas II i III porwał swoim entuzjazmem, wprawiając mamy w dyskotekowy nastrój. Później nastąpiła chwila zadumy, gdy przed oczyma widzów rozkwitł „Kwiat lotosu” - baśń przedstawiona przez grupę aktorów z V klasy. Swoje uzdolnienia językowe i wokalne zaprezentowały również uczennice z klas III i V, wykonując piosenki w językach angielskim i niemieckim. Potem uczniowie III klasy przenieśli widzów za sprawą poezji i piosenki w słodkie zacisze domowe z królującą w nim mamą. W kolejnej scence, tym razem komicznej, zaprezentowanej przez szóstoklasistów, okazało się, że bez mamy ani rusz - w każdej sytuacji jej obecność jest nieodzowna. Podkreśliła tę tezę prezentacja instrumentalna „Sto lat” w oryginalnym wykonaniu dzieci z klas II i III. Następnie dziewczęta z V klasy wyśpiewały obietnicę dalekiego rejsu i przeniosły nas w ulubione przez mamy taneczne rytmy. Zespół taneczny z klas I - III podjął wątek i każdego obecnego na sali podrywał do disco zabawy. Później, w lirycznych słowach podkreślonych słodko sączącą się muzyką, uczniowie VI klasy wyrazili najgłębsze uczucia kryjące się w sercu każdego dziecka. Na koniec głośno wyśpiewane, z serc płynące najgorętsze życzenia otuliły tchnieniem każdą obecną mamę. Własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki, wręczone rodzicielkom, podkreśliły tę przejmującą chwilę.

Oglądające przedstawienie panie zareagowały uśmiechem i głębokim wzruszeniem. Niejedna srebrna łza zakręciła się w maminym oku.

Spektakl mógł zaistnieć dzięki dużemu zaangażowaniu pani Dyrektor oraz pań nauczycielek: Marii Brodali, Elżbiety Jernalczyk, Renaty Kolendy, Ewy Łęgowskiej, Marty Pawlak, Ewy C. Robaczyk, Iwony Tomalak i reżysera przedsięwzięcia pani Lidii Jarosik.

Wagę tego odświętnego dnia - Dnia Matki - podkreśliły także słowa przewodniczącego rady rodziców pana Przemysława Królaka. Zaproszone panie zostały również ugoszczone słodkim poczęstunkiem.

Uroczystość okazała się pięknym i istotnym wydarzeniem w życiu szkoły, bowiem zarówno zaproszone panie jak i zespół przygotowujący spektakl opuszczali mury szkoły z poczuciem satysfakcji za sprawą tak owocnie spożytkowanego czasu.