Utworzono dnia 29.05.2014

Dzień Dziecka to święto wyjątkowe, bo obchodzą je dzieci na całym świecie. Dorośli a zwłaszcza rodzice zapewniają swoim pociechom różne niespodzianki i rozrywki. Również szkoła nie pozostaje dłużna swoim wychowankom i rozpieszcza je w sposób szczególny.

Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy w czwartek 29 maja. Scenariusz imprezy zakładał różnorodne formy konkursów rekreacyjno – sportowych. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia oraz wychowania do rekreacji.

Mimo deszczowej pogody i braku możliwości rozegrania turnieju piłki nożnej oraz konkurencji rowerowego toru przeszkód, udało się przeprowadzić ciekawe konkursy, rozgrywki drużynowe oraz zapewnić dzieciom wiele innych atrakcji. Uczniowie brali udział w konkurencjach i rozgrywkach sportowych (ringo, koszykówka), a także w zabawach zręcznościowych. Zajęcia sportowe przeplatane były ciekawymi seansami filmowymi. Rada Rodziców zadbała też o oprawę muzyczną, słodkie przekąski i zaprosiła klauny.

Organizatorem Dnia Dziecka był nauczyciel wychowania fizycznego we współpracy ze wszystkimi nauczycielami szkoły.