Rekolekcje wielkopostne

Utworzono dnia 06.03.2013

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne trwały w naszej szkole od 4 do 6 marca. Prowadził je wikariusz Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim ks. Dariusz Brylak.

Tematem pierwszego dnia rekolekcji była rozmowa na temat domu. Ksiądz Dariusz starał się pokazać, co trzeba robić, by nasze domy były miejscem szczęścia i siły do wszelkiego działania. Tego samego dnia zorganizowano również II Parafialny Konkurs Piosenki Religijnej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele każdej klasy. W kategorii klas I-III miejsce I wyśpiewała klasa trzecia a klasa pierwsza uplasowała się na III miejscu. W kategorii klas IV-VI zespół klasy czwartej zdobył III miejsce.

We wtorek wysłuchaliśmy niezwykłej i wzruszającej historii pt. „Opowiem wam o swoim domu”. Na podstawie zdjęć ks. Dariusz omówił ważne dla niego sytuacje domu rodzinnego. Następnie wszyscy modlili się w intencji swoich rodzin. W salce parafialnej przyglądaliśmy się zmaganiom reprezentantów klas w Konkursie Wiedzy Religijnej „Jeden z Dziewięciu”. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajął Paweł Biały z klasy pierwszej. W kategorii klas IV-VI miejsce III zdobył Sebastian Turski z klasy szóstej. Bezkonkurencyjny okazał się Dawid Królakz klasy piątej i został zwycięzcą konkursu.

Trzeciego dnia uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej wokół kościoła. Najstarsi chłopcy nieśli krzyż, a dzieci prezentowały wcześniej przygotowane ilustracje poszczególnych stacji. Odprawiona tego dnia msza święta była dziękczynieniem Bogu za czas rekolekcji.