VIII Gminny Konkurs Przyrodniczy i Dzień Ziemi

Utworzono dnia 27.04.2012

Co roku Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku gości uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami przyrody na Gminnym Konkursie Przyrodniczym. Tym razem 26 kwietnia br. w VIII edycji konkursu brało udział dwudziestu jeden uczniów z jedenastu szkół podstawowych z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski. Młodzi przyrodnicy udowodnili swoją postawą i zdobytą wiedzą, że otaczający nas świat naturalny nie jest im obojętny.

Organizacją konkursu zajęła się pani Halina Guździoł, a uczestnicy rozwiązywali test przygotowany przez panią Barbarę Duczmal. Podsumowania wyników konkursu dokonała p.o. dyrektora szkoły pani Iwona Tomalak w towarzystwie zaproszonych gości: Zastępcy Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski pana Antoniego Hadrysia, przewodniczącego Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku pana Przemysława Królaka oraz organizatorki konkursu pani Haliny Guździoł.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu wszyscy obecni mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Żywioły”. Wystąpili w nim uczniowie klasy III, IV i V. To niezwykłe widowisko zwracało uwagę na potęgę i moc żywiołów ognia, wody, powietrza oraz ziemi. Widz miał też możliwość zadumy i refleksji nad wpływem człowieka na obraz współczesnego świata. Zwycięzcami VIII Gminnego Konkursu Przyrodniczego zostali: I miejsce - Krystian Sobecki (SP Wtórek), II miejsce – Daria Puchalska (SP Wtórek) i III miejsce -  Wiktoria Pilok (SP Gorzyce Wielkie). Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Smykacz (SP Lewków) i Rafał Szymanowski (SP Lamki). Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami. Podziękowania odebrali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do udziału w tym konkursie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs osiągnął także inny istotny cel – przyczynił się do szerzenia wrażliwości na los środowiska naturalnego i do uświadomienia, że przyroda nikomu nie może być obojętna.

Tego samego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Zaakcentowaliśmy go zielonym strojem oraz piękną wiosenną dekoracją budynku. Pani Halina Guździoł wraz z młodymi artystami szkoły uraczyła nas porannym widowiskiem, które pokazało, jak wielka jest moc przyrody. Dbajmy o nią!