Realizacja projektu ,,Przedszkolaki poznają Europę" - Irlandia oraz Dzień Świętego Patryka w przedszkolu

Utworzono dnia 20.03.2024

W miesiącu marcu realizowaliśmy kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Przedszkolaki poznają Europę”. Tym razem zwiedzaliśmy zieloną wyspę – Irlandię. Poznaliśmy flagę tego kraju, stolicę, legendę o świętym Patryku, a także zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Obowiązkowym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Podczas zajęć dzieci poznały skrzata o imieniu Leprechaun, który jak głosi legenda ukrywa złoto na końcu tęczy. Wzbogaciliśmy też nasze słownictwo o nowe zwroty w języku angielskim. W tym dniu upiekliśmy też pyszne ciasteczka w kształcie koniczynki, które dzieci ze smakiem zjadły. Na koniec szukaliśmy skarbu na końcu tęczy…i znaleźliśmy garnek ze złotymi monetami. To był bardzo udany zielony dzień w naszym przedszkolu.

I.T.

Utworzono dnia 24.03.2024, 19:59