Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

Utworzono dnia 21.03.2024

21 marca jak co roku, hucznie obchodziliśmy w przedszkolu pierwszy dzień wiosny. Wszystkie przedszkolaki jednogłośnie stwierdziły, że chcą przepędzić zimę i powitać kolorową Panią Wiosnę. Od rana, całym orszakiem wraz z akompaniamentem instrumentów oraz kolorowych gałązek, przemaszerowaliśmy po okolicy, by pożegnać mroźną porę roku. W przedszkolu rządziły wiosenne kolory. Każda grupa ubrana była w inne barwy- zielony, niebieski oraz żółty. Wiązało się z tym ważne zadanie od „Pani Wiosenki”. Dzieci musiały odszukać na boisku kwiaty z jej sukienki, a później pomóc im wrócić na swoje miejsce. Zwieńczeniem zabaw było wypowiedzenie magicznego zaklęcia i spalenie Marzanny.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom zima szybko ustąpi miejsca pięknej wiośnie i pozwoli nam cieszyć się jej bogactwem jak najdłużej.

J. Sz.

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

Utworzono dnia 22.03.2024, 17:13