Międzyprzedszkolny konkurs recytatorsko-plastyczny pt. "Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej"

Utworzono dnia 10.04.2024

W środę 10 kwietnia br. w Publicznym Przedszkolu w Gorzycach Wielkich odbył się konkurs pt. "Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej". Dzieci z różnych przedszkoli zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne oraz recytatorskie. Najmłodsi wykazali się wspaniałym przygotowaniem pod względem znajomości utworu, prawidłowej dykcji czy gestykulacji. Wszystko to zwieńczone skrupulatnie przygotowanymi strojami i rekwizytami. Była to prawdziwa gratka dla oczu i uszu.

Podczas całego konkursu dzieciom „towarzyszyła” sama Maria Konopnicka w pięknej sukni i kapeluszu, która z zaciekawieniem podziwiała wszystkie występy. Z naszego przedszkola udział wzięły dwie dziewczynki z grupy "Kociaki".

W części plastycznej: Michalina Leśnierowska, ilustracja do wiersza "Pszczółki", otrzymała dyplom za udział a praca pięknie prezentowała się na wystawie.

W części recytatorskiej: Jadwiga Jamroziak, która zajęła I miejsce prezentując wiersz "Sposób na laleczkę". Nasza Jadzia oczarowała wszystkich swoim występem. Dziewczynka już po raz kolejny zaprezentowała swoje niebywałe umiejętności recytatorskie dając przykład, że ciężka praca popłaca.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom ich zapału i chęci do działania. Tym samym trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

J.Sz

Konkurs "Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej"

Utworzono dnia 12.04.2024, 08:24