Wycieczka grupy ,,Pszczółki" do Parku Olbrzymich Owadów na Piaskach

Utworzono dnia 06.06.2023

We wtorek 6 czerwca br. dzieci z grupy I „Pszczółki” pojechały kolejką turystyczną na Piaski Szczygliczka. Pobyt rozpoczął się od zabaw i pląsów z animatorami oraz układania gigantycznych puzzli. Następnie przedszkolaki zwiedziły Park Olbrzymich Owadów, który składał się z kilku obszarów: Królestwa Pszczół, Świata Owadów oraz Ptasiego Miasta. Wychowankowie mogli obejrzeć odrestaurowane eksponaty pszczelarskie, piękne figury owadów, ptaków i grzybów oraz wysłuchać wielu ciekawostek na ten temat. Kolejną atrakcją były warsztaty plastyczne, podczas których nasi milusińscy malowali farbami figurki gipsowe owadów, które samodzielnie odnalazły w parku. Pobyt na Piaskach umilała dzieciom Pszczółka – Miódka, która przywitała się z każdym przedszkolakiem. Po wspaniałych atrakcjach dzieci udały się na obiad oraz deser w postaci pysznych lodów, a następnie z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

JL

Wycieczka grupy ,,Pszczółki" do Parku Olbrzymich Owadów na Piaskach