Piękna nasza Polska cała - maj

Utworzono dnia 27.05.2021

W maju przedszkolaki realizowały kolejne, ostatnie już zadanie z rocznego planu pracy „Piękna nasza Polska cała”. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały quiz o Polsce oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Poza tym zapoznały się z wielkopolskim strojem ludowym oraz wybranym słownictwem gwary poznańskiej. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną.

Celem realizowanych działań w ramach całego cyklu było m.in. kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz rozbudzenie poczucia dumy z bycia Polakiem.

J.D.

Piękna nasza Polska cała - maj