Przedszkolaki wraz z rodzicami uczcili Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 05.05.2020

„ Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie i symbolach narodowych. Początek maja to również inne święto – Dzień Flagi obchodzone 2 maja. W tym roku uczciliśmy te dwa święta 30 kwietnia obchodząc w przedszkolu dzień patriotyczny. Dzieci w domach utrwalały znajomość symboli narodowych, chętnie wykonywały prace plastyczne, wśród których nie zabrakło chorągiewek i kotylionów, recytowały również wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”.

Dzień ten był dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

I.T.

Prezentacja