Dzieci z grupy przedszkolnej „Kociaki” sadzą roślinki

Utworzono dnia 27.04.2020

Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej „Kociaki” podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą rodziców posadziły wiosenne kwiaty, cebulki, fasolę, rzeżuchę itp.  Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji swoich roślinek – podlewania i doglądania. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego roślin. Pomysł sadzenia roślin bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Sadzenie roślin poprzedziły zajęcia „Od nasiona do rośliny” oraz „Praca rolnika”, podczas których dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzieci wykonały grę matematyczną pt. „Hodowla marchewki”, dzięki której pogłębiły swoją wiedzę o uprawie marchewki oraz poćwiczyły dodawanie i odejmowanie. Gra bardzo spodobała się przedszkolakom.

Opiekowanie się rośliną uczy dzieci cierpliwości, sumienności, systematyczności, dokładności, czyli bycia dobrym obserwatorem przyrody.

Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

M.K.

Dzieci z grupy "Kociaki" sadzą roślinki

Utworzono dnia 27.04.2020, 13:07