Wychowanie ku wartościom - przyjaźń - maj

Utworzono dnia 03.06.2019

W maju dzieci dowiedziały się, że przyjaźń jest czymś ważnym w naszym życiu, bo to ona kształtuje nas i dzięki niej czujemy się potrzebni i mamy poczucie zrozumienia. To coś więcej niż koleżeństwo. Przyjaźń to związek ludzi, którzy chcą ze sobą przebywać, nie mają przed sobą tajemnic, są szczerzy, nie okłamują się. Dzieci z grupy „Misie” wiedzą, że prawdziwy przyjaciel rozumie uczucia innej osoby, jest wrażliwy na dziejącą krzywdę innych ludzi i zwierząt oraz udziela pomocy. Z przyjacielem dzielimy nie tylko nasze smutki, ale również radości, sukcesy i dobrą zabawę. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się również, że należy akceptować innych ludzi, bo prawdziwe piękno przyjaźni jest w sercu człowieka a nie w jego wyglądzie czy stroju. Na koniec stworzyły „nić przyjaźni”.

L.Rz.

Wychowanie ku wartościom - przyjaźń - maj