Europejski Dzień Logopedy w Przedszkolu

Utworzono dnia 07.03.2019

Na początku marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji 6 oraz 7 marca br. we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia logopedyczne. Miały one na celu usprawnianie narządów artykulacyjnych, rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej, doskonalenie motoryki małej oraz dużej, wydłużanie fazy wydechowej, a także kształtowanie prawidłowego toru oddechowego. Dzieci z radością wykonywały proponowane zadania.

W czwartek, 07 marca został rozstrzygnięty adresowany do dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną Konkurs Plastyczno-Logopedyczny „W świecie przyrody”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej elementy świata przyrody, które zawierają w swej nazwie aktualnie ćwiczone na zajęciach głoski. Komisja Konkursowa przyznała I miejsce Alanowi Kaczmarkowi. Na II miejscu uplasował się Igor Leśnierowski. Olga Sus uzyskała III miejsce. Na uznanie zasługuje także praca Karoliny Szczypkowskiej.

Dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom.

K. Sz.

Europejski Dzień Logopedy w Przedszkolu