SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Utworzono dnia 20.06.2015

W czerwcu gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Przedszkolaki obserwowały, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska karetce pogotowia. Z zaciekawieniem oglądały jej wnętrze. Dowiedziały się, jakie są potrzebne sprzęty do ratowania życia w karetce.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.