Dzień Jabłka w przedszkolu

Utworzono dnia 15.11.2013

15 listopada br. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ JABŁKA. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły ze sobą pachnące jabłka, a w ubiorze dominował kolor czerwony.

Najmłodsze dzieci opisywały wygląd jabłka, zapach oraz smak. Wysłuchały opowiadania o ostatnim jabłku na drzewie oraz wymieniły potrawy, które robi się z jabłek. Starsze dzieci dowiedziały się, jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach, jak wygląda praca w sadzie oraz poznały zdrowotne walory jabłka. Była również okazja do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Wszystkie przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Maluszki malowały kontur jabłka farbami, średniaki - kuleczkami uformowanymi z bibuły, natomiast starszaki wykonały wydzierankę z kolorowego papieru. Nie zabrakło także degustacji różnych odmian tych owoców oraz soku jabłkowego, zabaw muzycznych i tanecznych.

Mamy nadzieję, że ten dzień zachęci dzieci do sięgania po owoce.