„Zaczarowane Przedszkolaki”

Utworzono dnia 29.11.2012

W czwartkowe popołudnie 29 listopada br. w Przedszkolu Publicznym we Wtórku odbyła się radosna uroczystość „Pasowania na Przedszkolaków”. Uroczyste przyrzeczenie złożyło 69 wychowanków placówki. Dzieci pod kierunkiem pań wychowawczyń: Lidii Michalak, Iwony Tracz, Renaty Antczak, Joanny Dzik oraz pani Katarzyny Fleischer zaprezentowały piękny program artystyczny. Licznie przybyli na uroczystość rodzice podziwiali swoje pociechy, które popisywały się tańcem, śpiewem oraz umiejętnością recytacji. Dzieci przebrane w stroje smerfów, niedźwiadków i krasnali wprowadziły dorosłych w bajkowy świat. Baśniową i radosną atmosferę okrasiła obecność zaczarowanej wróżki, którą specjalnie na tę uroczystość zaprosiła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku pani Anna Wojciechowska-Mrotek. Zanim wróżka użyła magicznego pyłku i właściwego zaklęcia, aby zaczarować dzieci w prawdziwe przedszkolaki, Smerfy , Misie i Krasnoludki złożyły uroczyste przyrzeczenie, które przyjęła pani Lidia Michalak.

Dla upamiętnienia uroczystości dzieciom wręczono dyplomy a rodzice przygotowali słodką niespodziankę w postaci tortów z wizerunkami bajkowych bohaterów. Wielką radość sprawiły dzieciom kolorowe chusty oraz piękne obrazy, które wręczyła Rada Rodziców pod przewodnictwem pana Przemysława Królaka. Podarowane przez rodziców obrazy, tematycznie nawiązujące do krainy baśni, ozdobią sale przedszkolne i stanowić będą jednocześnie ciekawą pomoc dydaktyczną. Wspólne zaangażowanie w organizację święta, współpraca rodziców i nauczycieli zaowocowały sukcesem uroczystości oraz wielką radością najmłodszych.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

„Zaczarowane Przedszkolaki”

Utworzono dnia 12.09.2016, 10:52