Wesołego Alleluja!

Utworzono dnia 15.03.2013

W piątek 15 marca 2013 r. dzieci z grupy średniej MISIE oraz starszaki SMERFY uczestniczyły w spektaklu zorganizowanym w GOK-u w Wysocku Wielkim.
„Wesołego Alleluja!” – tak brzmiał tytuł widowiska o tematyce świątecznej, zaprezentowanego przez kabaret BZIK Piotra Balickiego. Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom tradycji i obrzędów związanych z Wielkanocą.

Tym razem BZIK występował  z Dziadkiem, kuzynką Zosią i ogromnym zającem. Dzieci dowiedziały się jak dekoruje się wielkanocny stół oraz jak tworzy się pisanki, kraszanki, wyklejanki i owijanki. Nie zabrakło również konkursów, za które uczestnicy otrzymali wielkanocne upominki. Występ przeplatany był wielkanocnymi przyśpiewkami, które Bzik śpiewał razem z dziećmi.