SMERFY dbają o zdrowie

Utworzono dnia 28.02.2013

W piątek 28 lutego 2013r. grupa SMERFÓW miała okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach zajęć na temat „Dbania o zdrowie”. Każde dziecko przyniosło swoje ulubione owoce. Dzieci wyposażone w fartuszki, deseczki i noże rozpoczęły zadanie od umycia rąk i owoców. Następnie przystąpiły do krojenia. Dzieciom sprawiało to wiele radości. Nawet sok tryskający z pomarańczy był powodem uśmiechu na twarzy naszych pociech. Przedszkolaki samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało im wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów.

Sałatka była pyszna, tym bardziej że samodzielnie przygotowana przez Smerfy.