Utworzono dnia 22.04.2013

Przedszkole Publiczne we Wtórku w poniedziałek 22 kwietnia gościło w swoich progach licznie przybyłych gości na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników spotkania przez Panią Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wtórku Annę Wojciechowską – Mrotek.

Specjalnie na tę okazję dzieci w grupach ze swoimi wychowawczyniami przygotowały dla zaproszonych gości niespodzianki. Maluchy z wypiekami na twarzy zatańczyły „Zorbę”. Średniaki pięknie wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę oraz zatańczyły polkę. Natomiast dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały taniec „waka, waka” oraz wiersz i piosenkę dla swoich kochanych dziadków. Na koniec wszystkie dzieci zatańczyły „Kosmiczne kurczaki” i zaśpiewały swoim dziadkom 100 lat!

Babcie i Dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy. Po części artystycznej dziadkowie prezentowali swoje zdolności i umiejętności sprawnościowe oraz sportowe zdobywając „cukiereczki dla grupeczki” swojego wnuka. Musieli m. in. uszyć i ozdobić ubranie, wykonać czapkę z papieru, toczyć piłkę w slalomie, ozdobić latawca kolorowymi wstążkami, zrobić „jajecznicę” niosąc do miski na łyżce piłeczki ping-pongowe. Dziadkowie musieli na czas wykonywać przydzielone zadania i tym samym zdobywać punkty dla grupy swojego wnuka. Walka była zacięta, ale fair play.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i kawą, którą przygotowała Rada Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Wtórku. Zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.