Gazeta szkolna

Kilkanaście lat temu w Szkole Podstawowej we Wtórku narodził się pomysł na gazetę szkolną. W bólach i cierpieniach powstawały pierwsze egzemplarze pisane na maszynie. Jest to gazeta nie tylko dla uczniów, ale i przez uczniów tworzona. Nawet tytuł wymyśliła pewna uczennica.

Już pierwsze spojrzenie na "Szkolną Falę" raduje oczy, znajdują się w niej bowiem arcydzieła naszych wybitnych, szkolnych rysowników. Szata graficzna pisma, podobnie jak życie wokół nas, nieustannie ewoluuje. "Szkolna Fala" zawiera także interesujące wywiady z ludźmi znanymi w środowisku lokalnym jak i w regionie. Artykuł do naszej gazety może napisać każdy uczeń naszej szkoły na temat, który uzna za najbardziej interesujący. Zamieszcza się te prace, które zasługują na największą uwagę.

Na przestrzeni lat nad gazetą czuwały panie: Maria Brodala, Danuta Tomala, Ewa Wiśniewska i Iwona Tomalak. Obecnie pieczę nad "Szkolna Falą" trzymają panie: Agnieszka Goderska-Szymczak, Lidia Jarosik i Marta Pawlak.

A oto wierszyk, który przybliża zawartość naszego pisma:

"Interesujące sprawozdania i aktualności

budzą w nas wiele radości.

Jak się wczytasz w opowiadanie

lub w bajeczki wierszowane,

to normalnie serce mdleje,

a dusza z radości się śmieje.

"Kącik książki" - super dzieło,

tak ciekawy, że "pogięło".

Ciekawostek nie brakuje,

gdy każdy z nas coś sformułuje.

Przy krzyżówkach i zagadkach,

dla każdego jakaś gratka.

Pojawia się też kącik sportu,

gdzie każdy chłopak i dziewczyna

o fair play nie zapomina.

Konkursów jest cała masa,

a pięknych nagród aż do pasa.

Ciekawie opracowana, pięknie napisana

wszystkich będzie bawić nasz "Szkolna Fala".

I my - redaktorzy serdecznie zapraszamy do relaksu i czytania

gazety, która z naszych rąk wydana!"

Redakcja "Szkolnej Fali"