Podsumowanie powszechnego programu nauki pływania "Umiem pływać"

Utworzono dnia 18.06.2019

We wtorek 18 czerwca 2019 r.  odbyło się w naszej szkole podsumowanie realizacji kolejnej edycji programu powszechnej nauki pływania w ramach projektu pt. „Umiem pływać”. Realizatorem programu było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, udział uczniów wtórkowskiej szkoły w projekcie był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym na ten cel przez Gminę Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskie Zrzeszenie LZS. W zajęciach nauki pływania wzięli udział uczniowie klasy pierwszej i drugiej. W okresie od lutego do maja br. zorganizowano 10 wyjazdów na krytą pływalnię „Delfin” w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach 20- godzinnych zajęć uczniowie nabyli podstawowe umiejętności pływackie oraz uczestniczyli w grach i zabawach rozwijających zdobyte sprawności.

Uroczystego podsumowania programu dokonała Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom nabytych sprawności pływackich oraz wręczyła dzieciom pamiątkowe medale.  Opiekę nad dziećmi podczas zajęć na basenie sprawowali nauczyciele: pani Joanna Kuczmińska i pan Marcin Kaczmarek.

IT