Ogólnopolski Konkurs "Olimpusek"

Utworzono dnia 21.03.2019

21 i 22 marca br. uczniowie pierwszej klasy przystąpili do sesji wiosennej olimpiady OLIMPUSEK z języka polskiego oraz matematyki. Miała ona zasięg ogólnopolski. Do olimpiady z języka polskiego przystąpiło czworo uczniów. Polegała ona na rozwiązaniu przez uczestników sprawdzianu pozwalającego sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Do olimpiady z matematyki podeszło dziewięcioro uczniów. Pozwoliła ona zawodnikom sprawdzić umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Sprawdziany obejmowały zestaw 21 zróżnicowanych pytań, o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił, rozwijając jednocześnie swoją wyobraźnię oraz twórcze myślenie.

Wyniki poznamy w maju. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych rezultatów!

R. K.

Ogólnopolski Konkurs "Olimpusek"